Evropidiki futbol mäyrimi

0
998 ret oqıldı

 

Bügün Pol'şa bilän Ukrainida futbol boyiçä Evropa çempionati başlinidu. Tšvändä, gezithanlarniŋ iltimasiğa benaän, çempionatniŋ toluq kalendarini elan qilivatimiz (Matçlarniŋ başlinişi Astana vaqti boyiçä kšrsitildi).

8-iyun', җümä

Çempionatniŋ täntänilik eçilişi

A topi

1. Pol'şa — Grekiya                                   Varşava             22.00

2. Rossiya — Çehiya                           Vrotslav             00.45

 

9-iyun', şänbä

V topi

3. Gollandiya — Daniya                    Har'kov             22.00

4. Germaniya — Portugaliya                        L'vov                             00.45

 

10-iyun', yäkşänbä

S topi

5. İspaniya — İtaliya                     Gdan'sk             22.00

6. İrlandiya — Horvatiya                 Poznan'           00.45

 

11-iyun', düşänbä

D topi

7. Frantsiya — Angliya                    Donetsk               22.00

8. Ukraina — Şvetsiya                    Kiev                   00.45

 

12-iyun', seşänbä

A topi

9. Grekiya — Çehiya                           Vrotslav             22.00

10. Pol'şa — Rossiya                      Varşava             00.45

 

13-iyun', çarşänbä

V topi

11. Daniya — Portugaliya                L'vov                             22.00

12. Gollandiya — Germaniya                        Har'kov             00.45

 

14-iyun', päyşänbä

S topi

13. İtaliya — Horvatiya                  Poznan'             22.00

14. İspaniya — İrlandiya               Gdan'sk              00.45

 

15-iyun', җümä

D topi

15. Şvetsiya — Angliya                    Kiev                   00.45

16. Ukraina — Frantsiya                 Donetsk               22.00

 

16-iyun', şänbä

A topi

17. Çehiya — Pol'şa                                   Vrotslav             00.45

18. Grekiya — Rossiya                       Varşava             00.45

 

17-iyun', yäkşänbä

V topi

19. Daniya — Germaniya                    L'vov                            00.45

20. Portugaliya — Gollandiya        Har'kov             00.45

 

18-iyun', düşänbä

S topi

21. Horvatiya — İspaniya               Gdan'sk              00.45

22. İtaliya — İrlandiya                 Poznan'             00.45

 

19-iyun', seşänbä

D topi

23. Angliya — Ukraina                   Donetsk               00.45

24. Şvetsiya — Frantsiya                 Kiev                   00.45

 

21-iyun', päyşänbä

1/4 final Varşava 00.45

25. 1A — 2V (A topida birinçi orunni egiligän komanda — V topida ikkinçi orunni egiligän komanda)

 

22-iyun', җümä

1/4 final Gdan'sk 00.45

26. 1V — 2A

 

23-iyun', şänbä

1/4 final Donetsk 00.45

27. 1S — 2D

 

24-iyun', yäkşänbä

1/4 final Kiev 00.45

28. 1D — 2S

 

27-iyun', çarşänbä

1/2 final Donetsk 00.45

29. 25 — 27-matçlarda ğalibiyät qazanğan komandilar

 

28-iyun', päyşänbä

1/2 final Varşava 00.45

30. 26 — 28-matçlarda ğalibiyät qazanğan komandilar

 

1-iyul', yäkşänbä

Final Kiev 00.45

31. 29-30-matçlarda ğalibiyät qazanğan komandilar

Bälüşüş

Javap qalduruŋ